Toate articolele scrise de admin

Repartiția elevilor în clasa pregătitoare 2021-2022

CLASA PREGĂTITOARE A – CLASA ALBINUȚELOR

Prof. înv. primar Angela MANOLE

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        ANTONE  CRISTIAN  ANDREI
2.        ANTONE  ERIKA  MARIA
3.        BÎNĂ  RAREȘ  ANDREI
4.        BORȚOI  IOANA  ADINA
5.        CENUȘĂ  ANTONIA  MARIA
6.        DOROBETE  TEODORA  MARIA
7.        DRAGOMIR  SEBASTIAN  IONUȚ
8.        DUMITRESCU  NATALIA
9.        DUMITRU  DAVID  ANDREI
10.    GUȚICĂ  MAYA  PATRICIA
11.    ICĂ  ERIKA  MARIA
12.    MANGA  SOFIA  MARIA
13.    MIHALCEA  TEODORA
14.    MOȚ -TUDOR  PETRU  MATEI
15.    NEACȘU  DENISA  MARIA
16.    PĂUN  ANDREI  ALEXANDRU
17.    PETRESCU  NATALIA  MARIA
18.    PONEA  ANTONIA  MARIA
19.    RADU  NICOLAE  RAREȘ
20.    RĂDUCU  DARIUS  ȘTEFAN
21.    SAVU  SASHA  ANDREI
22.    ȘERBAN  ANDREEA
23.    VASILE-STOICA  ALEXANDRU  BOGDAN
24.    VASILE-STOICA  LUCAS

CLASA PREGĂTITOARE B – CLASA FLUTURAȘILOR

Prof. înv. primar Polliana Cecilia STOICA

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        ALEXIE SOFIA-MARIA
2.        BĂRĂSCU DARIUS-ŞTEFAN
3.        DARMAZ ANDREEA-REBEKA
4.        DEACONESCUTEODORA-IOANA
5.        DUMITRACHE ANDREI
6.        ENE BEATRICE-ANDREEA
7.        GHIMIŢĂ MĂDĂLIN-ILIE
8.        GUŞĂ MAYA-NICOLE
9.        ICONARU ANDREI-DARIUS
10.    ILINA NATALIA-ŞTEFANIA
11.    LICĂ GABRIEL-CASIAN
12.    MIHĂILĂ ANDREEA-ALINA
13.    NEAGOE MAYA-MARIA
14.    NIŢU MARIUS-EDUARD
15.    NIŢU MIRIAM-ELENA
16.    STEGĂROIU ANTONIO-CRISTIAN
17.     STOICA LAURENŢIU
18.    STOICA VLAD-ANDREI
19.    STROE MIHAI-VLAD
20.    ŢÂROIU LUIZA-ANA-MARIA

CLASA PREGĂTITOARE C – CLASA BUBURUZELOR 

Prof. înv. primar Aurelia CIOBANU

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        ARSENE  VLĂDUȚ  IULIAN
2.        BARBU  ANDRADA  ELENA
3.        BICA  CONSTANTIN  ALEXANDRU
4.        CAVALER  ELENA
5.        CÎRLĂNARU  YANIS  ANDREI
6.        COSTEA  ANDREEA  ȘTEFANIA
7.        DIN  ANAMARIA
8.        DUCA VALENTIN  ANDREI  SEBASTIAN
9.        FLORICEL  BRYAN  MATTEO
10.    GHEORGHE  MARIA  IOANA
11.    IORDAN  ANA- MARIA
12.    MITREA  DENIS  ȘTEFAN
13.    OLTEANU  MARIA  MIHAELA
14.    OPRESCU  ȘTEFAN  MATEI
15.    OPRIȚĂ  SERENA
16.    PĂPAN  DAVID  IOAN
17.    PRUNĂ  ALEXANDRU  GABRIEL
18.    SAMOILESCU  PATRICIA  IOANA
19.    SĂVULESCU-HÂNCU  ELIZA  MARIA
20.    TUDOR  ALESIA  IOANA
21.    TUDOSE  DAIANA  MARIA
22.    VASILE  DAVID  ANDREI
23.    VLAD  LUCA  SEBASTIAN
24.    ZGÂRDEA  EDUARD  ANDREI

CLASA PREGĂTITOARE D – CLASA „S.I.M.P.L.E” 

Prof. înv. primar Ofelia Nicoleta BOERESCU

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        CALAMAN RAISA ȘTEFANIA
2.        CIOBANU MARIA MILENA
3.        CIOCĂNEA ȘTEFANIA CĂTĂLINA
4.        CIOCĂNEA DARIA ELENA
5.        DEACONU SOFIA MARIA
6.        DULGHERESCU DARIUS MIHAI
7.        DULGHERESCU VLADIMIR GABRIEL
8.        DUMITRACHE MARIA ALEXANDRA
9.        GHIȚĂ CALEB SILVIU
10.    IORDACHE IOANA SOFIA
11.    MARINCA ARIANNA ELENA
12.    MOISE NATALIA ELENA
13.    MOȚOI IOANA TEODORA
14.    NEACȘU EDUARD ANDREI
15.    NEAGOE ALEXANDRU GABRIEL
16.    OLTEANU ANA FILOFTEIA
17.    PANAIT IOAN
18.    RĂDULESCU CAROL
19.    ROȘCA DALIA NICOLE
20.    SOROIU  ERIKA ȘTEFANIA
21.    TUDOR ALESSIO
22.    ȚUȚUIANU GABRIEL
23.    UNGUREANU NATALIA ELENA
24.    ZIDARU SOFIA ȘTEFANIA

CLASA PREGĂTITOARE E – CLASA URSULEȚILOR 

Prof. înv. primar Laura Georgiana GHEORGHIȚA

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        CIMPOCA SARA MARIA
2.        CIUREA IANIS ANDREI
3.        DOBRE IONUŢ DAVID
4.        DRAGNEA GEORGE RAREŞ
5.        DUMITRU MARINESCU IOAN ALIN
6.        GHERGHINA DARIUS NICOLAS
7.        LUCAN ANA MARIA
8.        MIROIU MARIO GEORGE
9.        NEACŞU MARIA ANASTASIA
10.    NEAGU DARIA MIRUNA
11.    OPREA ANTONIA ELENA
12.    PLOEŞTEANU DALIA MIRUNA
13.    POPA ERIKA MARIA
14.    POPESCU IONUŢ BOGDAN ALIN
15.    RAGAMENTU VLADIMIR GABRIEL
16.    RISTEA ANA MARIA
17.    STAN ZIAN ANDREI
18.    ŞTEFAN GESICA MARIA
19.    TUDOR MARIA DARIA
20.    TUDORACHE SOFIA ŞTEFANIA
21.    UNGUREANU ANDREI DAVID IONUŢ
22.    VOICU GEANI ANTONIO
23.    OYUNAL YIGIT UGUR

 

3

Revista ecouri, nr 45-46

Acum, că am scăpat de emoțiile examenelor și suntem în vacanță, e un bun prilej de depănat amintirile anilor trecuți. Revista școlii, Ecouri, este de fiecare dată cel mai bun instrument. Numerele 45-46 ale revistei ”Ecouri” pot fi descărcate de la acest link.

http://s.go.ro/mekeibsi

capture

2

Ziua Națională a României a fost serbată astăzi în școala noastră

Astăzi,  29 noiembrie 2019, intr-o atmosfera de sărbătoare, elevii si cadrele didactice din Școala Gimnazială „George Topîrceanu” Mioveni au sărbătorit Ziua Națională a României.

thumbnail-9 thumbnail-10 thumbnail-11 thumbnail-12 thumbnail-17 thumbnail-18 thumbnail-19

Îmbrăcați de sărbătoare, în costume populare, atât elevii, cât și cadrele didactice au participat la o mare hora a unirii in curtea scolii.

thumbnail-3 thumbnail-7

Apoi, în holul cancelariei, a avut loc un scurt program artistic, unde alături de cadrele didactice au asistat si câțiva reprezentati ai Primăriei si ai Consiliului Local.

thumbnail-5

Mulțumim tuturor pentru participare si pentru implicare!

La mulți ani, România!

thumbnail-1 thumbnail-2 thumbnail-4 thumbnail-6 thumbnail-8 thumbnail thumbnail-16 thumbnail-15 thumbnail-14 thumbnail-13 thumbnail-11

,,ROMÂNIA DE LA MUNTE PÂNĂ LA MARE,, – proiect interjudețean

img-20190524-wa0011

Pe 24 mai 2019, la Școala Gimnazială ,,George Topîrceanu,, Mioveni s-a desfășurat proiectul interjudețean ,,ROMÂNIA, DE LA MUNTE PÂNĂ LA MARE,,

Au participat elevi de la clasa pregătitoare până la clasa a IV a din 14 școli din județele Argeș, Vâlcea, București, Brașov. Aceștia au realizat cu îndemânare și talent colaje reprezentând frumusețile României, dând dovadă de creativitate din belșug.

REZULTATE CONCURS:

premii-romania-2019
img-20190524-wa0005 img-20190524-wa0008 img-20190524-wa0009 img-20190524-wa0012 img-20190524-wa0013 img-20190524-wa0014 img-20190524-wa0015 img-20190524-wa0016 img-20190524-wa0018 img-20190524-wa0019 img-20190524-wa0020 img-20190524-wa0021 img-20190524-wa0022 img-20190524-wa0023 img-20190524-wa0024 img-20190524-wa0025
img-20190524-wa0027 img-20190524-wa0030 img-20190524-wa0031 img-20190524-wa0032

Inițiatorii – coordonatori ai proiectului educativ, prof. înv. primar Manole Angela, prof. înv. primar Necșulescu Elena și prof. înv. primar Boerescu Ofelia, mulțumesc tuturor pentru participare și reușita colaborare!

 

whatsapp-image-2019-05-15-at-11-15-371

Echipa de Oină a Școlii George Topârceanu din Mioveni, pe podium la Gimnaziada 2019

Echipa feminină de oină a Școlii „George Topârceanu” din Mioveni, antrenată de Dumitru Filoftheia, s-a clasat pe locul II, în cadrul Turneului Final al Gimnaziadei, competiție națională de profil, care se adresează elevilor.

whatsapp-image-2019-05-15-at-11-15-37 60462509_659193427827908_6947919786730848256_n

Concursul a avut loc în perioada 13-15 mai, la Izvorani și a fost organizat de Ministerul Educatiei Nationale, Comitetul Olimpic și Sportiv Român, Inspectoratul Şcolar Judeţean Dolj și Federația Română de Oină.

La Turneul Final de Oină al Gimnaziadei s-au calificat 8 echipe, care s-au întrecut în sistem fiecare cu fiecare.

Iată clasamentul final al Gimnaziadei Oină fete 2019
1 Sc. Gim.Nr.1 Râmnicelu 19 p
2 Sc. Gim. G. Topârceanu Mioveni 18 p
3 Sc. Gim. Căşeiu 15 p
4 Sc. Gim. Amza Pellea Băileşti 15 p
5 Sc. Gim. Gheraieşti 14 p
6 Sc.Gim. Matei Basarab Sibiu 11 p
7 Sc Gim. Şimand 10 p
8 Sc. Gim. Nr.112 Bucureşti 10 p

De asemenea, jucătoarea Pandelie Estera, din echipa Școlii George Topârceanu, a fost desemnată cea mai bună sportivă a competiției.

whatsapp-image-2019-05-15-at-11-15-39

Pentru acest rezultat echipa a fost felicitată de primarul orașului Mioveni, Ion Georgescu.

60328052_659193524494565_8234194906277478400_n

60210328_2362812767285318_4776285421661323264_n

Proiecte educative școlare și extrașcolare la Școala George Topîrceanu din Mioveni

Vineri, 10 mai  2019, în cadrul Cercului Pedagogic Mioveni, desfăşurat la Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu”, au fost prezentate proiecte educative şcolare şi extraşcolare şi s-a organizat o expoziţie cu lucrări ale elevilor. Tema aleasă de cadrele didactice organizatoare a fost – ,,Eficientizarea relației școală-elevi-părinți”.

60210328_2362812767285318_4776285421661323264_n 60281709_589201088243278_3719531902713987072_n 60284346_294871154785695_6578398835150684160_n 60358679_392317864691024_7625160263007731712_n

Au fost subliniate beneficiile aduse de aceste proiecte: îmbunătățirea relației dintre copii și părinții lor, responsabilizarea părinților și conștientizarea de către aceștia a rolului școlii.

Învăţătorii de la Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu” îşi doresc ca aceste exemple să inspire, să dea curaj, să provoace acea schimbare care să transforme învățarea într-un proces plăcut, în care elevii, profesorii și părinții se implică deopotrivă, iar școala devine un spațiu prietenos.

Exemplele de bune practici prezentate și dovezile (fotografii,  documente de proiectare) pe care le-au adăugat, pornind de la realizările concrete ale școlii, demonstrează că efectele sunt cele dorite.

60066552_320555931953574_7608557856471646208_n 60352420_444434222793998_4326657673538830336_n 60356017_289982945220420_2265902493420486656_n

Au avut loc şi dezbateri pe tema:” Educația ne unește”- viziune asupra viitorului educației în România.

Tot astăzi, Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu” a organizat, în parteneriat  cu Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, o vizită de studiu  prin care își propune să sublinieze impactul unor astfel de proiecte, în ceea ce privește orientarea educațională și profesională a elevilor şi întărirea legăturilor şcoală – familie.

60405925_406372650093718_3734428678952583168_n 59885441_436040500275192_1914395944644771840_n 59842755_359553838013800_8918961531056553984_n 59778273_821659821522712_7024776787678724096_n 60340350_1081750605347367_8241101583056633856_n

A fost o întâlnire colegială, caldă, plină de emoţii, un prilej fericit de schimburi de idei şi experienţe.

Prof. învățământ primar, Elena Necșulescu

OLIMPIADA GIMNAZIILOR – OINĂ FETE

img-20190414-wa0007Vineri, 12 aprilie 2019, s-a desfășurat la Școala Gimnazială ,,George Topîrceanu,, etapa zonală la oină feminin a regiunii Sud – Muntenia. 

Au fost înscrise 7 județe: Argeș, Călărași, Dâmbovița, Giurgiu, Ialomița, Prahova și Teleorman din cadrul Olimpiadei Gimnaziilor. Echipa Școlii Gimnaziale ,,George Topîrceanu,, s-a calificat la etapa națională a Olimpiadei Gimnaziilor care se desfășoară în cadrul Complexului Olimpic Sydney 2000 Izvorani, județul Ilfov, în perioada 13 – 15 mai 2019.

Echipele au fost premiate de către Comitetul Olimpic Sportiv Român cu echipamente de oină.

La această activitate au participat și reprezentanți ai Consiliului Local Mioveni: dl. Corcodel Ionuț și dl. Ungureanu Aurel.

Mulțumim tuturor participanților .

Felicitări tuturor!

img-20190417-wa0009

img-20190414-wa0006 img-20190414-wa0008

20190412_105656 20190412_105659
20190412_105902 20190412_105900 20190412_105916

 

 

img-20190414-wa0003

 

1

Rezultatele celei de-a V-a ediții a concursului județean ,,DACIA- SIMBOL NATIONAL”

Vineri, 12 aprilie, s-a desfășurat a V- a ediție a concursului județean ,,DACIA- SIMBOL NATIONAL”. La concurs au participat 150 de elevi. Concursul s- a desfășurat cu succes în două centre partenere: Școala Gimnazială,, George Topîrceanu ” și Școala Gimnazială,, Alexandru Davila” Pitești.

Școlile care au participat sunt următoarele: Școala Gimnazială,, L.Rebreanu”, Școala Gimnazială,,I. C Lăzărescu ” Țițești”,Școala Gimnazială,  Nr.1 Mioveni , Liceul Teoretic,, I. Zamfirescu „, Liceul Tehnologic nr.1 Mărăcineni,   Școala Gimnazială Nr.1 Hârtiești, Școala Gimnazială ,,Virgil Calotescu” Bascov, Școala Gimnazială,,Tudor Arghezi” Pitești,  Școala  Primară  nr. 1  Micești, Centrul Cultural Ștefănești, Școala Gimnazială ,,Nicolae  Bălcescu” Pitești,  Școala Gimnazială ,,Nicolae  Iorga „Pitești,  Școala Gimnazială Bălilești,Școala Gimnazială  Nr.1 Cocu, Școala Gimnazială ,,Mihai  Eminescu” Pitești.1whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-43-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-43 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-44 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-45-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-45 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-46 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-47 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-48-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-48 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-49-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-50-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-50 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-51 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-52-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-52-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-52 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-53 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-54 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-55 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-58 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-4 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-52-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-52-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-52 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-42-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-42 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-43 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-45-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-45-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-45 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-51-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-35 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-37 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-38 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-39 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-40 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-41 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-42-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-42 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-43-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-43 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-44-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-44 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-45-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-45-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-45 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-46-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-46-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-46 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-27-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-27-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-27 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-28-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-28-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-28 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-30-16-2

În paralel cu concursul, pentru cadrele didactice s-a desfășurat simpozionul județean ” Promovarea valorilor locale prin intermediul activităților școlare și extrașcolare, la ciclul  primar” unde au fost aproximativ 60 de participanți.

 

PREMII  OBŢINUTE LA CONCURSUL JUDEȚEAN ,,Dacia-simbol național” -2019

 

Clasa Pregătitoare

Nr.

crt /Numele si prenumele elevului/ Școala de proveniență /Profesor îndrumător/ Punctaj/ Premiul

1 IACOBESCU CĂTĂLIN ALEXANDRU Șc. Gimn ,, T.Arghezi” Pitesti Popescu Liliana 100 I

2 RĂDOIU ALEXIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Necșulescu Elena 100 I

3 DINCĂ NATALIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Anghel Cristina 98 II

4 MARINESCU BRIANNA Șc. Gimn ,, Al. Davila” Pitesti Ponov-Dumitrascu Amalia 98 II

5 BICA ALEXIA Sc . Gimn. „Al. Davila”, Pitesti Ionita Ioana 96 III

6 TOLOȘ NATALIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Cojocaru Oana 94 M

7 ȘERBAN ELENA IULIA Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Vîlvoi Ioana 94 M

 

Clasa I

 

Nr.

crt /Numele si prenumele elevului /Școala de proveniență/ Profesor îndrumător/ Punctaj /Premiul

1 ANDREESCU SOFIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Petre Mihaela 100 I

2 PRUNĂ ANTONIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Niță Stela 100 I

3 PREDA DAVID Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Seciu Maria 99 II

4 TOPILEANU ELENA DENISA Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Sumurduc Diana 99 II

5 ARSENE CATALINA Sc. Gimn. “Nicolae  Iorga” Pitesti Stanescu Monica Liana 98 III

6 PETRE AZARIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Petre Mihaela 98 III

7 BULHAC PAULA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Niță Stela 97 M

 

CLASA A II-A

Nr.

Crt /Numele si prenumele elevului /Școala de proveniență/ Profesor îndrumător /Punctaj /Premiul

1 IONESCU MĂDĂLIN Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Manole Angela 100 I

2 LUNGU ALEXIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Boerescu Ofelia Nicoleta 100 I

3 DĂNĂLACHE BIANCA Lic. Teoretic ,,I.Zamfirescu”Mioveni Bălan Constantin 98 II

4 NEAGU SOFIA Sc. Gimn. “Al. Davila” Pitesti Vlasceanu Monica 98 II

5 PELEPCA YANIS Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Nițu Laura 98 II

6 DRAGOMIRESCU IRINA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Ciobanu Aurelia 96 III

7 MUNTEANU IONEL Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Ungheanu Mateescu Ionela 96 III

8 PISICĂ TEODORA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Gogoescu Georgiana 96 III

9 CIOBANU DAVID -IOAN Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Stoica Polliana-Cecilia 94 M

10 CIOLAN CĂLIN Lic.Tehn. nr.1, Mărăcineni Zamfir Aurora-Alina 94 M

 

CLASA A III-A

Nr.

Crt Numele si prenumele elevului /Școala de proveniență/ Profesor îndrumător/ Punctaj /Premiul/

1 ENE ALEXIA Șc. Gimn. “Al. Davila” Pitesti Ciochina Mihaela Nadia 100 I

2 NICULAIE DANIEL Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Voican Carmen 100 I

3 PANĂ RUXANDRA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Popa Liviu 100 I

4 ALBU ELENA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Merișescu Nicoleta 98 II

5 DELEANU ARIANA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Costache Lidia 98 II

6 LINGURARU NARCIS Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Bălașa Loredana 98 II

7 VLĂSCEANU CAMELIA IOANA Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Neagu Georgeta 98 II

8 DOROBETE VLAD Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Filipescu Monica 96 III

9 MATEI  OCTAVIAN Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Comănescu Georgiana 96 III

10 TURCU CLARA Șc. Gimn. ,, Al. Davila” Pitesti Cristescu Dorina 96 III

11 CIOCMATĂ ADELINA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Voican Carmen 93 M

12 CIUCA MAIA Șc. Gimn. “Al. Davila” Pitesti Ciochina Mihaela Nadia 93 M

13 CORFARU ABEL Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Bălașa Loredana 93 M

14 HEPENEȚ ANESIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Popa Liviu 93 M

15 MIU ADINA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Merișescu Nicoleta 93 M

16 MOGA SEBASTIAN MIHAI Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Neagu Georgeta 93 M

17 STOICA SOFIA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Costache Lidia 93 M

CLASA A IV-A

Nr.

crt /Numele si prenumele elevului/Școala de proveniență/ Profesor îndrumător/ Punctaj /Premiul/

1 CANTEA CARMEN Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Mandu Liana 100 I

2 PASAROIU STEFAN Sc. Gimn. “ Al. Davila” Pitesti Boteanu Ximena 100 I

3 ȘTEFAN DELIA Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Nicolae Alexandra 95,5 M

4 TUDOR MARIA Lic Teoretic ,, I. Zamfirescu” Mioveni Stoica Filofteia 95,5 M

5 ZAMFIR ALESSIA Șc. Gimn. ,, Al. Davila” Pitesti Ionescu Alina 95,5 M

6 BREILEANU LARISA Șc. Gimn. “V. Calotescu”- Structura Valea Ursului, Bascov Ceapa Irina Mihaela 99 II

7 FRÎNCU SEBASTIAN Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Bădoiu Ionela 99 II

8 RADU ERIKA MIHAELA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Pisică Georgeta 98 III

9 STAN ALEXANDRA Lic Teoretic ,, I. Zamfirescu” Mioveni Maria Irina 98 III