Categoria: Fără categorie

Repartiția elevilor în clasa pregătitoare 2021-2022

CLASA PREGĂTITOARE A – CLASA ALBINUȚELOR

Prof. înv. primar Angela MANOLE

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        ANTONE  CRISTIAN  ANDREI
2.        ANTONE  ERIKA  MARIA
3.        BÎNĂ  RAREȘ  ANDREI
4.        BORȚOI  IOANA  ADINA
5.        CENUȘĂ  ANTONIA  MARIA
6.        DOROBETE  TEODORA  MARIA
7.        DRAGOMIR  SEBASTIAN  IONUȚ
8.        DUMITRESCU  NATALIA
9.        DUMITRU  DAVID  ANDREI
10.    GUȚICĂ  MAYA  PATRICIA
11.    ICĂ  ERIKA  MARIA
12.    MANGA  SOFIA  MARIA
13.    MIHALCEA  TEODORA
14.    MOȚ -TUDOR  PETRU  MATEI
15.    NEACȘU  DENISA  MARIA
16.    PĂUN  ANDREI  ALEXANDRU
17.    PETRESCU  NATALIA  MARIA
18.    PONEA  ANTONIA  MARIA
19.    RADU  NICOLAE  RAREȘ
20.    RĂDUCU  DARIUS  ȘTEFAN
21.    SAVU  SASHA  ANDREI
22.    ȘERBAN  ANDREEA
23.    VASILE-STOICA  ALEXANDRU  BOGDAN
24.    VASILE-STOICA  LUCAS

CLASA PREGĂTITOARE B – CLASA FLUTURAȘILOR

Prof. înv. primar Polliana Cecilia STOICA

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        ALEXIE SOFIA-MARIA
2.        BĂRĂSCU DARIUS-ŞTEFAN
3.        DARMAZ ANDREEA-REBEKA
4.        DEACONESCUTEODORA-IOANA
5.        DUMITRACHE ANDREI
6.        ENE BEATRICE-ANDREEA
7.        GHIMIŢĂ MĂDĂLIN-ILIE
8.        GUŞĂ MAYA-NICOLE
9.        ICONARU ANDREI-DARIUS
10.    ILINA NATALIA-ŞTEFANIA
11.    LICĂ GABRIEL-CASIAN
12.    MIHĂILĂ ANDREEA-ALINA
13.    NEAGOE MAYA-MARIA
14.    NIŢU MARIUS-EDUARD
15.    NIŢU MIRIAM-ELENA
16.    STEGĂROIU ANTONIO-CRISTIAN
17.     STOICA LAURENŢIU
18.    STOICA VLAD-ANDREI
19.    STROE MIHAI-VLAD
20.    ŢÂROIU LUIZA-ANA-MARIA

CLASA PREGĂTITOARE C – CLASA BUBURUZELOR 

Prof. înv. primar Aurelia CIOBANU

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        ARSENE  VLĂDUȚ  IULIAN
2.        BARBU  ANDRADA  ELENA
3.        BICA  CONSTANTIN  ALEXANDRU
4.        CAVALER  ELENA
5.        CÎRLĂNARU  YANIS  ANDREI
6.        COSTEA  ANDREEA  ȘTEFANIA
7.        DIN  ANAMARIA
8.        DUCA VALENTIN  ANDREI  SEBASTIAN
9.        FLORICEL  BRYAN  MATTEO
10.    GHEORGHE  MARIA  IOANA
11.    IORDAN  ANA- MARIA
12.    MITREA  DENIS  ȘTEFAN
13.    OLTEANU  MARIA  MIHAELA
14.    OPRESCU  ȘTEFAN  MATEI
15.    OPRIȚĂ  SERENA
16.    PĂPAN  DAVID  IOAN
17.    PRUNĂ  ALEXANDRU  GABRIEL
18.    SAMOILESCU  PATRICIA  IOANA
19.    SĂVULESCU-HÂNCU  ELIZA  MARIA
20.    TUDOR  ALESIA  IOANA
21.    TUDOSE  DAIANA  MARIA
22.    VASILE  DAVID  ANDREI
23.    VLAD  LUCA  SEBASTIAN
24.    ZGÂRDEA  EDUARD  ANDREI

CLASA PREGĂTITOARE D – CLASA „S.I.M.P.L.E” 

Prof. înv. primar Ofelia Nicoleta BOERESCU

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        CALAMAN RAISA ȘTEFANIA
2.        CIOBANU MARIA MILENA
3.        CIOCĂNEA ȘTEFANIA CĂTĂLINA
4.        CIOCĂNEA DARIA ELENA
5.        DEACONU SOFIA MARIA
6.        DULGHERESCU DARIUS MIHAI
7.        DULGHERESCU VLADIMIR GABRIEL
8.        DUMITRACHE MARIA ALEXANDRA
9.        GHIȚĂ CALEB SILVIU
10.    IORDACHE IOANA SOFIA
11.    MARINCA ARIANNA ELENA
12.    MOISE NATALIA ELENA
13.    MOȚOI IOANA TEODORA
14.    NEACȘU EDUARD ANDREI
15.    NEAGOE ALEXANDRU GABRIEL
16.    OLTEANU ANA FILOFTEIA
17.    PANAIT IOAN
18.    RĂDULESCU CAROL
19.    ROȘCA DALIA NICOLE
20.    SOROIU  ERIKA ȘTEFANIA
21.    TUDOR ALESSIO
22.    ȚUȚUIANU GABRIEL
23.    UNGUREANU NATALIA ELENA
24.    ZIDARU SOFIA ȘTEFANIA

CLASA PREGĂTITOARE E – CLASA URSULEȚILOR 

Prof. înv. primar Laura Georgiana GHEORGHIȚA

Nr. crt. Numele și prenumele elevului
1.        CIMPOCA SARA MARIA
2.        CIUREA IANIS ANDREI
3.        DOBRE IONUŢ DAVID
4.        DRAGNEA GEORGE RAREŞ
5.        DUMITRU MARINESCU IOAN ALIN
6.        GHERGHINA DARIUS NICOLAS
7.        LUCAN ANA MARIA
8.        MIROIU MARIO GEORGE
9.        NEACŞU MARIA ANASTASIA
10.    NEAGU DARIA MIRUNA
11.    OPREA ANTONIA ELENA
12.    PLOEŞTEANU DALIA MIRUNA
13.    POPA ERIKA MARIA
14.    POPESCU IONUŢ BOGDAN ALIN
15.    RAGAMENTU VLADIMIR GABRIEL
16.    RISTEA ANA MARIA
17.    STAN ZIAN ANDREI
18.    ŞTEFAN GESICA MARIA
19.    TUDOR MARIA DARIA
20.    TUDORACHE SOFIA ŞTEFANIA
21.    UNGUREANU ANDREI DAVID IONUŢ
22.    VOICU GEANI ANTONIO
23.    OYUNAL YIGIT UGUR

 


1

Rezultatele celei de-a V-a ediții a concursului județean ,,DACIA- SIMBOL NATIONAL”

Vineri, 12 aprilie, s-a desfășurat a V- a ediție a concursului județean ,,DACIA- SIMBOL NATIONAL”. La concurs au participat 150 de elevi. Concursul s- a desfășurat cu succes în două centre partenere: Școala Gimnazială,, George Topîrceanu ” și Școala Gimnazială,, Alexandru Davila” Pitești.

Școlile care au participat sunt următoarele: Școala Gimnazială,, L.Rebreanu”, Școala Gimnazială,,I. C Lăzărescu ” Țițești”,Școala Gimnazială,  Nr.1 Mioveni , Liceul Teoretic,, I. Zamfirescu „, Liceul Tehnologic nr.1 Mărăcineni,   Școala Gimnazială Nr.1 Hârtiești, Școala Gimnazială ,,Virgil Calotescu” Bascov, Școala Gimnazială,,Tudor Arghezi” Pitești,  Școala  Primară  nr. 1  Micești, Centrul Cultural Ștefănești, Școala Gimnazială ,,Nicolae  Bălcescu” Pitești,  Școala Gimnazială ,,Nicolae  Iorga „Pitești,  Școala Gimnazială Bălilești,Școala Gimnazială  Nr.1 Cocu, Școala Gimnazială ,,Mihai  Eminescu” Pitești.1whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-43-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-43 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-44 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-45-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-45 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-46 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-47 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-48-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-48 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-49-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-50-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-50 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-51 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-52-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-52-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-52 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-53 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-54 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-55 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-56 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-57 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-45-58 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-46 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-47 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-48 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49-4 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-50 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-51 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-52-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-52-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-48-52 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-42-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-42 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-43 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-45-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-45-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-50-45 whatsapp-image-2019-04-12-at-15-51-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-35 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-37 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-38 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-39 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-40 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-41 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-42-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-42 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-43-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-43 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-44-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-44 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-45-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-45-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-45 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-46-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-46-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-46 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-47 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-48 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49-3 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-26-49 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-27-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-27-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-27 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-28-1 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-28-2 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-29-28 whatsapp-image-2019-04-12-at-18-30-16-2

În paralel cu concursul, pentru cadrele didactice s-a desfășurat simpozionul județean ” Promovarea valorilor locale prin intermediul activităților școlare și extrașcolare, la ciclul  primar” unde au fost aproximativ 60 de participanți.

 

PREMII  OBŢINUTE LA CONCURSUL JUDEȚEAN ,,Dacia-simbol național” -2019

 

Clasa Pregătitoare

Nr.

crt /Numele si prenumele elevului/ Școala de proveniență /Profesor îndrumător/ Punctaj/ Premiul

1 IACOBESCU CĂTĂLIN ALEXANDRU Șc. Gimn ,, T.Arghezi” Pitesti Popescu Liliana 100 I

2 RĂDOIU ALEXIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Necșulescu Elena 100 I

3 DINCĂ NATALIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Anghel Cristina 98 II

4 MARINESCU BRIANNA Șc. Gimn ,, Al. Davila” Pitesti Ponov-Dumitrascu Amalia 98 II

5 BICA ALEXIA Sc . Gimn. „Al. Davila”, Pitesti Ionita Ioana 96 III

6 TOLOȘ NATALIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Cojocaru Oana 94 M

7 ȘERBAN ELENA IULIA Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Vîlvoi Ioana 94 M

 

Clasa I

 

Nr.

crt /Numele si prenumele elevului /Școala de proveniență/ Profesor îndrumător/ Punctaj /Premiul

1 ANDREESCU SOFIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Petre Mihaela 100 I

2 PRUNĂ ANTONIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Niță Stela 100 I

3 PREDA DAVID Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Seciu Maria 99 II

4 TOPILEANU ELENA DENISA Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Sumurduc Diana 99 II

5 ARSENE CATALINA Sc. Gimn. “Nicolae  Iorga” Pitesti Stanescu Monica Liana 98 III

6 PETRE AZARIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Petre Mihaela 98 III

7 BULHAC PAULA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Niță Stela 97 M

 

CLASA A II-A

Nr.

Crt /Numele si prenumele elevului /Școala de proveniență/ Profesor îndrumător /Punctaj /Premiul

1 IONESCU MĂDĂLIN Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Manole Angela 100 I

2 LUNGU ALEXIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Boerescu Ofelia Nicoleta 100 I

3 DĂNĂLACHE BIANCA Lic. Teoretic ,,I.Zamfirescu”Mioveni Bălan Constantin 98 II

4 NEAGU SOFIA Sc. Gimn. “Al. Davila” Pitesti Vlasceanu Monica 98 II

5 PELEPCA YANIS Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Nițu Laura 98 II

6 DRAGOMIRESCU IRINA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Ciobanu Aurelia 96 III

7 MUNTEANU IONEL Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Ungheanu Mateescu Ionela 96 III

8 PISICĂ TEODORA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Gogoescu Georgiana 96 III

9 CIOBANU DAVID -IOAN Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Stoica Polliana-Cecilia 94 M

10 CIOLAN CĂLIN Lic.Tehn. nr.1, Mărăcineni Zamfir Aurora-Alina 94 M

 

CLASA A III-A

Nr.

Crt Numele si prenumele elevului /Școala de proveniență/ Profesor îndrumător/ Punctaj /Premiul/

1 ENE ALEXIA Șc. Gimn. “Al. Davila” Pitesti Ciochina Mihaela Nadia 100 I

2 NICULAIE DANIEL Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Voican Carmen 100 I

3 PANĂ RUXANDRA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Popa Liviu 100 I

4 ALBU ELENA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Merișescu Nicoleta 98 II

5 DELEANU ARIANA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Costache Lidia 98 II

6 LINGURARU NARCIS Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Bălașa Loredana 98 II

7 VLĂSCEANU CAMELIA IOANA Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Neagu Georgeta 98 II

8 DOROBETE VLAD Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Filipescu Monica 96 III

9 MATEI  OCTAVIAN Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Comănescu Georgiana 96 III

10 TURCU CLARA Șc. Gimn. ,, Al. Davila” Pitesti Cristescu Dorina 96 III

11 CIOCMATĂ ADELINA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Voican Carmen 93 M

12 CIUCA MAIA Șc. Gimn. “Al. Davila” Pitesti Ciochina Mihaela Nadia 93 M

13 CORFARU ABEL Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Bălașa Loredana 93 M

14 HEPENEȚ ANESIA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Popa Liviu 93 M

15 MIU ADINA Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Merișescu Nicoleta 93 M

16 MOGA SEBASTIAN MIHAI Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Neagu Georgeta 93 M

17 STOICA SOFIA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Costache Lidia 93 M

CLASA A IV-A

Nr.

crt /Numele si prenumele elevului/Școala de proveniență/ Profesor îndrumător/ Punctaj /Premiul/

1 CANTEA CARMEN Șc. Gimn. Nr 1, Mioveni Mandu Liana 100 I

2 PASAROIU STEFAN Sc. Gimn. “ Al. Davila” Pitesti Boteanu Ximena 100 I

3 ȘTEFAN DELIA Șc. ,,I.C.Lăzărescu “ Țițești Nicolae Alexandra 95,5 M

4 TUDOR MARIA Lic Teoretic ,, I. Zamfirescu” Mioveni Stoica Filofteia 95,5 M

5 ZAMFIR ALESSIA Șc. Gimn. ,, Al. Davila” Pitesti Ionescu Alina 95,5 M

6 BREILEANU LARISA Șc. Gimn. “V. Calotescu”- Structura Valea Ursului, Bascov Ceapa Irina Mihaela 99 II

7 FRÎNCU SEBASTIAN Șc. Gimn. ,, G.Topîrceanu” Mioveni Bădoiu Ionela 99 II

8 RADU ERIKA MIHAELA Șc. Gimn. ,, L. Rebreanu” Mioveni Pisică Georgeta 98 III

9 STAN ALEXANDRA Lic Teoretic ,, I. Zamfirescu” Mioveni Maria Irina 98 III


whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-441

Elevii Școlii George Topârceanu, la acțiunea de ecologizare organizată de Ziua Pământului

Sâmbătă, 21 aprilie, elevii Sc. Gim.”George Toparceanu” au sărbătorit “Ziua Pământului” printr-o activitate de ecologizare pe Râul Doamnei.

Voluntarii au avut la dispoziţie mănuşi de protecție şi saci de plastic din partea Primăriei și a ADI Servsal Argeș, iar S.C. Servicii Edilitare pentru Comunitate Mioveni SRL a asigurat suportul logistic și transportul deşeurilor colectate.

Au participat elevii cls. a VI-a B, a VI-a D si a VII-a C însoțiți de doamnele prof. Victorita Ciorobea si Carmina Panait.

Elevii au ecologizat aceeași zonă ca și anul trecut. Din păcate, multe persoane continuă să polueze cu gunoaie aruncate la întâmplare.

whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-331 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-33 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-34 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-351 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-35 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-361 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-362 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-36 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-37 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-391 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-39 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-42 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-43 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-441 whatsapp-image-2018-04-21-at-11-53-47


România, de la munte până la mare, ediția a VI-a