1

Premiile Concursului Interjudețean ,,ROMÂNIA, DE LA MUNTE PÂNĂ LA MARE”, ediția a VIII-a

Vineri, 25 mai 2018, s-a desfăşurat CONCURSUL INTERJUDEŢEAN  DE EDUCAŢIE ARTISTICO-PLASTICĂ „ROMÂNIA, DE LA MUNTE PÂNĂ LA MARE ”- ediția a VIII-a (Poziția 30 în  Calendarul Activităților Educative Regionale și Interjudețene nr.24986/2/22.01.2018)

Grupul ţintă căruia i s-a adresat acest proiect a fost format din elevi din clasele 0-IV, antrenaţi în  activităţi de creație artistico-plastică, în care frumusețile României ocupă un loc principal, ca sursa de inspiraţie. 130 de elevi din 15 şcoli şi-au demonstrat abilităţile şi  creativitatea  în două  CENTRE DE CONCURS: Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” din Mioveni  şi Școala  Gimnazială ,,Nicolae Balcescu” din Pitești, Argeș

Activitatea SIMPOZIONULUI INTERJUDEȚEAN ,,ROMÂNIA, DE LA MUNTE PÂNĂ LA MARE”  a constat într-o sesiune de comunicări ştiinţifice pentru cadrele didactice, având ca temă promovarea în rândul elevilor a valorilor naționale: frumusețile și bogățiile României, obiectivele turistice, datinile și obiceiurile strămoșești, patriotismul și grija pentru mediu, formarea comportamentului civic, cultivarea sentimentelor de patriotism și mândrie națională.

whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-422 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-412

whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-391 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-392 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-39 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-401 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-402 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-40 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-411
whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-41 whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-421
whatsapp-image-2018-05-26-at-09-24-42

whatsapp-image-2018-05-26-at-16-43-28 whatsapp-image-2018-05-26-at-16-43-29 whatsapp-image-2018-05-26-at-16-43-301 whatsapp-image-2018-05-26-at-16-43-302 whatsapp-image-2018-05-26-at-16-43-303 whatsapp-image-2018-05-26-at-16-43-30

Rezultate concurs:

CLASA PREGĂTITOARE

Nr.

Crt.

Numele și prenumele elevului Școala Învățător Premiul

obţinut

1. PRUNĂ ANTONIA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Niță Stela I
2. TOPILEANU DENISA Şc.I.C.Lăzărescu Ţiţeşti Sumurduc Diana I
3. ION IRIS Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Toitan Laura II
4. MAGLIO REBECCA GIORGIA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Petre Mihaela II
5. MĂTUȘA NICOLE Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Colțoi Ioana II
6. NICOLA ANTONIA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Niță Stela III
7. SISU MATEI Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Colțoi Ioana III
8. DOBRE CĂTĂLIN ANDREI Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Petre Mihaela Mențiune
9. MIHALACHE ANDREEA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Seciu Maria Mențiune

 CLASA I

Nr.

Crt.

Numele și prenumele elevului Școala Învățător Premiul

obţinut

1. CĂLIN DARIA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Dicu Emanuela I
2. IONESCU MĂDĂLIN Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Manole Angela I
3. RISTEA RALUCA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Boerescu Ofelia I
4. IORDĂCHIȚĂ ALEXANDRU Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Stoica Florina II
5. NEACȘU DARIA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Ciobanu Aurelia II
6. OPROIU GIULIA Șc. Gim. L. Rebreanu Mioveni Nițu Laura II
7. CRISTINA MIRUNA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Dicu Emanuela III
8. FULGER ALONDRA Lic.Teh. Nr.1 Mărăcineni Zamfir Alina III
9. TĂNASE MOGÂRDĂU MIRUNA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Stoica Florina III
10. MUNTEANU IONEL Şc.I.C.Lăzărescu Ţiţeşti Ungheanu Ionela Mențiune
11. NICOLESCU ALEXANDRU Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Manole Angela Mențiune
12. STANCU ELIZA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Meleșteu Daniela/ Necșu Roxana Mențiune

 CLASA a II –a

Nr.

Crt.

Numele și prenumele elevului Școala Învățător Premiul

obţinut

1. NICULAIE DANIEL Șc. Gim. L. Rebreanu Mioveni Voican Carmen I
2. PANĂ RUXANDRA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Popa Liviu I
3. NIȚĂ MARIA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Merișescu Nicoleta II
4. SIMION IASMINA Școala Primară Nr. 1 Micești Vasilescu Maria II
5. FILIPESCU RADU MARIAN Șc. Gim. Nr. 1 Mioveni Neagu Georgeta III
6. IACOB ALESSANDRA TEODORA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Merișescu Nicoleta III
7. MARIA ALISIA ŞTEFANIA Şc.I.C.Lăzărescu Ţiţeşti Bălaşa Loredana Mențiune
8. VASILE IULIA Școala Primară Nr. 1 Micești Vasilescu Maria Mențiune

 CLASA a III –a 

Nr.

Crt

Numele și prenumele elevului Școala Învățător Premiul

obţinut

1. COJOCARU DELIA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Iota Sorina/ Drăghici Mihaela I
2. PĂTRAȘCU ANTONIA ȘTEFANIA Lic. Teoretic I Zamfirescu Mioveni Stoica Daniela I
3. CLĂPĂUȘI SARA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Farcaș Ionela II
4. GHIŢĂ RALUCA Școala Primară Nr. 1 Micești Romonţi Carmen II
5. BÂBȚAN FRANCESCA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Iota Sorina/ Drăghici Mihaela III
6. BADEA ARIANA Șc.Gim.G. Topîrceanu Mioveni Farcaș Ionela Mențiune

 CLASA a IV-a

Nr.

Crt.

Numele și prenumele elevului Școala Învățător Premiul

obţinut

1. BOLOȘINĂ NICOLE Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Necșulescu Elena I
2. ILIE  ILINCA Școala Primară Spectrum București Zagrebelinai Roxana I
3. TĂNASIE CĂTĂLIN GABRIEL Şc.Gim.Sineşti Vâlcea Rusie Daniela I
4. ARDELEANU ERIC Școala Primară Spectrum București Zagrebelinai Roxana II
5. OGOREANU ALEXIA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Cojocaru Oana II
6. PANAIT ANASTASIA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Anghel Cristina II
7. RADU ARIANA Șc. ”N. Bălcescu” Pitești Bădeață Denisie / Dumitru Violeta III
8. TOADER SEBASTIAN ȘTEFAN Școala Primară Spectrum București Zagrebelinai Roxana III
9. FIRARU ANDREEA Șc. Gimn. ”Al. Davila” Pitești Ponov Dumitrașcu Amalia Mențiune
10. FRÂNCU PATRICIA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Necșulescu Elena Mențiune
11. IONESCU ADINA ŞTEFANIA Şc.Gim.Sineşti Vâlcea Rusie Daniela Mențiune
12. MELENTE NICOLETA Șc.Gim.

G. Topîrceanu Mioveni

Cojocaru Oana Mențiune

 DIRECTOR,

PROF. MIHAELA COCHINESCU